Üritused

VEEBRUARIKUU TEGEMISED
T, 04.02 kell 10.30 Metsavana konverents – Võru LA Päkapikk lapsed esitlevad keskkonnaprojektis õpitud tarkusi- Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas.
Üritusel osalevad Päikesekiire ja Okaskera rühmade lapsed
T, 04.02  kell 11.30 ja kell 11.50 Projekt Tunnen. Tean. Oskan Kaitseliit osalevad Päikesekiire ja Okaskera rühmade lapsed
K, 05.02 kell 10.00 Osavusmängud osalevad Päikesekiire ja Okaskera rühmade poisid
E, 10.02 Sõbraolümpia ujumises. Osalevad Okaskera, Päikesekiir, Sipelgas,
Sinilill (I grupp)
E,10.02 kell 15.10 Teater Sõber „Karukoopa lood“- 2.50
T,11.02 Sõbraolümpia ujumises. Osalevad Sinilill (II grupp) ja Kullerkupp
K,12.02 Sõbraolümpia ujumises. Osalevad Jänku-Juss, Lepatriinu, Vikerkaar
N,13.02 Sõbrapäev
kell 9.00 Okaskera ja Päikesekiir
kell 9.30 Sinilill ja Kullerkupp
kell 10.00 Jänku-Juss ja Lepatriinu
kell 10.30 Vikerkaar ja Sipelgas
R, 14.02 kell 9.30 Kaisuloomapäev- osalevad Mõmmik, Liblikas, Pesamuna
R, 21.02 kell 9.30 Eesti päev- EV aastapäeva aktus
T, 25.02 Vastlapäev
kell 10.00 Okaskera ja Päikesekiir
kell 11.00 Sinilill ja Kullerkupp

SÕBRAOLÜMPIA UJUMISES

Lapsed võistlevad ja mängivad koos sõbraga.

Ujumine on üks ütlemata mõnus, tervislik ja lõõgastav tegevus, mis toetab lapse arengut.Ujumine on ka üks klassikalisemaid ja vanemaid spordialasid: juba Vana–Kreekas pöörati ujumisele tähelepanu. 1896. aastal toimusid Ateenas olümpiamängud, kus esimest korda oli kavas ka ujumine. Siis võisteldi madalas merelahes.

Meid ümbritsevad järved ja jõed, kaugel pole ka meri. Ujumisvõimalusi pakuvad ujulad ja reisiselle ootab soojades maades kogu aeg ujumiseks sobiliku temperatuuriga vesi. Hea, kui inimene vett ei pelga ning ennast seal vabalt ja turvaliselt tunneb.

Ujuma õpetamisele tuleb tähelepanu pöörata juba lapseeas. Mida varem last veega harjutame, seda lihtsamini omandab ta hiljem ujumistehnika. Ujumistunnis saavad lapsed oskusi ja võimaluse oma julguse proovile panna mänguliste tegevuste käigus.

Ujumisõpetaja Kätlin Tootsil tuli idee, et võiksime sõbrakuul – veebruaris – korraldada lasteaias sõbraolümpia ujumises. Tõuke selleks andsid tänavu suvel Tokyos toimuvad suveolümpiamängud. Olümpiamängude programmi kuulub ka ujumine ja see on üks kõige suurema osalejate arvuga alasid.

Lasteaia olümpiamängudel, mis toimuvad sõbranädalal, osalevad kaheksa aiarühma. Ujulasse on tehtud rajad, kus lapsed saavad oma esimesi ujumisoskusi näidata.  Kohtunik Kätlin ja tema abi Gretel vaatavad ja hindavad laste saavutusi. Iga olümpiamängudel osalenu saab diplomi ja autasu – olümpiaõhupalli.

Eesmärgid:

  • kinnistada tundides õpitud teadmisi ja oskusi; 
  • anda võistlus- ja esinemiskogemusi;
  • anda teadmisi nn ausa mängu põhimõtetest;
  • jätkata traditsiooni.