Vabalava

Võru Lasteaias Punamütsike on juba seitse aastat avatud VABALAVA.

Sellel laval saab laulda, lugeda luuletusi, tantsida, esitada mustkunsti- ja teadustrikke, esitada käpiknukkudega näidendit, rääkida anekdoote, mängida pilli. VABALAVA toimub kord kuus. 
Esinemisnumbri saavad lapsed ette valmistada kodus või esitavad huviringis õpitut. Eriti meeldejäävad esitused läbi aastate on olnud printsess Elsa laul, Getter Jaani või Taukari jäljendajad, hundirataste tegijad, breikijad, kohapeal sündinud laulud, meelest läinud luuletused. Laulmise ja luuletuste esitamise teeb põnevaks see, et seda saab teha mikrofoni. Väga vahvad on omaloomingulised laulud, tantsud ja pillilood. Soovi korral saab laps esitada ka lasteaias omandatud luuletusi või laule. Kontserdi lõpus täname julgeid esinejaid lasteaia tänukaardiga. Mõnel lapsel võib neid lasteaia lõpetamiseks koguneda päris palju.
Päev enne VABALAVA saavad kõik registreerunud teha peaproovi – kuulata oma hääle kõla läbi võimenduse. Seetõttu on vajalik lapsevanemal teatada õpetajale kaks päeva enne VABALAVA, et tema laps soovib osaleda.
Meie VABALAVA kontserte ootavad nii lapsed kui vanemad. See üritus haarab kogu lasteaiapere, sest publiku moodustavad esinejad, lasteaia töötajad. Lapsed harjutavad oma numbreid, emad-isad aitavad lastel leida repertuaari, otsivad muusikat. Õpetajad julgustavad ja soovitavad. See üritus annab lastele tohutult esinemisjulgust, ettevõtlikkust ja positiivseid emotsioone. Areneb laste fantaasia ja vastutustunne. Kui ühel aastal veel ei julge esineda, siis järgmisel aastal võib kohata ka kõige tagasihoidlikumaid lapsi VABALAVAL.

Kohtumisteni!